Innowacje
Zajęcia edukacyjne w Kubusiowym Przedszkolu  prowadzone   są   z wykorzystaniem INTERAKTYWNEJ  PODŁOGI  FUNFLOR,  która jest doskonałą metodą nauki przez  zabawę”
W  Naszym Przedszkolu   kładziemy  nacisk na rozwój swoich podopiecznych
w nowoczesny, innowacyjny sposób.
 Animacje i  zabawy  edukacyjne z wykorzystaniem INTERAKTYWNEJ  PODŁOGI   proponowane dzieciom przez Naszą kadrę nauczycieli  są  zgodne  z podstawą programową wychowania przedszkolnego  Ministerstwa  Edukacji Narodowej . Są  skierowane do najmłodszych i  zostały  przygotowane pod kątem edukacji poprzez zabawę.

Jak działa FUNFLOR?
Obraz wyświetlony na podłodze reaguje na ruch chodzących po nim dzieci, dzięki temu dzieci chętnie korzystają z tej formy prowadzenia zajęć traktując zajęcia jako dobrą zabawę. Sam proces nauczania wydarza się przy okazji. Atrakcyjna forma prowadzenia zajęć na Interaktywnej Podłodze FunFloor angażuje umysł i ciało co sprawia, że dzieci chętnie przyswajają nowe wiadomości.

Opinie pedagogów , nauczycieli, wychowawców :
„Doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w naukę poprzez zabawę.”
„Dzięki podłodze FunFloor dzieci znacznie szybciej uczą się nie tylko pod względem pamięciowym, ale także lepiej rozumieją zagadnienia.”
„Podłoga FunFloor ma nieograniczone możliwości, angażuje w zabawę nawet najbardziej nieśmiałe dzieci.”
„FunFloor to doskonała metoda nauki przez zabawę. Nauka liter i cyfr poprzez zabawę jest znacznie bardziej angażująca niż tradycyjne lekcje.”

Zalety stosowania w edukacji przedszkolnej PODŁOGI   INTERAKTYWNEJ
Psychologowie i pedagodzy uniwersyteccy oraz pracownicy poradni psychologiczno – pedagogicznych zbadali wpływ Interaktywnej Podłogi na rozwój dzieci. Stwierdzili oni wysoką skuteczność nauczania w ten sposób. Wykazali również, że korzystanie z takiej formy nauki :
– Poprawia zdolności motoryczne.
– Rozwija spostrzegawczość wzrokowo – ruchową.
– Zwiększa orientację przestrzenną.
– Poprawia szybkość reakcji.
– Zwiększa aktywność fizyczną.
„POZNAWAJ  ŚWIAT  Z  KUBUSIEM” !!!
SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA ZAJĘCIA DO KUBUSIA!!!