Grupa Sowy

WARSZTAY CHEMICZNE - MYDEŁKA

Dnia, 21 czerwca do „Sówek” zawitały Ciocie, aby poprowadzić ostatnie w tym roku przedszkolnym warsztaty chemiczne. Zabawy jak zawsze było mnóstwo i…w całym przedszkolu pachniało pomarańczą i różą, bo „Sówki” robiły mini mydełka, które zabrały ze sobą do domów.

Mydełka to jednak tylko początek dobrej zabawy, główną przyczyną radości dzieciaków było robienie… „glutków”, czyli łączenie ze sobą płynnego kleju i płynu do prania. Któż by przypuszczał, że wymieszanie dwóch składników może sprawić taką frajdę! „Glutki” rozciągały się, kleiły do rąk i były super.

Na zakończenie zajęć, każda „Sowa” otrzymała „Certyfikat Młodego Chemika”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w naszej galerii.

A „chemicznym” Ciociom, baaardzo dziękujemy, za cały rok dobrej zabawy i nauki. Do zobaczenia!

WARSZTATY KULINARNE - CIASTKOLODY

19 czerwca, w grupie „Sówek” czekoladą zapachniało. A to za sprawą ciastko-lodów, które dzieciaki przygotowały na warsztatach kulinarnych.

Ponieważ każda „Sówka” ma już opanowane do perfekcji odmierzanie i mieszanie, to całe przygotowanie ciasta na ciasteczka poszło błyskawicznie.

Do przygotowania smakołyków potrzebne były: wafelki do lodów, kakao, mąka, maślanka, cukier puder, olej, proszek do pieczenia, woda i….chęci! Tego ostatniego dzieciakom nie brakuje nigdy, zwłaszcza jeśli można przygotować sobie samodzielnie coś pysznego.

Ciastko-lody to nic innego jak muffinki, ale pieczone w wafelkach do lodów. Wszystko oczywiście wyszło „Sówkom” idealnie dlatego też na podwieczorek można było zajadać łakocie, ozdobione dodatkowo bitą śmietaną. Zdjęcia do obejrzenia w galerii. Zapraszamy!!!

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

9 czerwca, przyjechała do przedszkola ciocia Ania, która prowadzi warsztaty florystyczne. W przedszkolu pachniało kwiatami, bo tego dnia było ich u nas bardzo duuużo.

I zaczęło się, każdy z przedszkolaków dostał doniczkę, do której włożył zamoczoną gąbkę i do tej gąbki wbijał kwiatuszki, które wybrał sobie samodzielnie. Zarówno kwiatów, jak i ich kolorów było bardzo dużo.

Przedszkolaki ciężko pracowały, dlatego też po skomponowaniu swoich bukietów, każdy z uczestników dostał piękny dyplom za udział  w warsztatach. I w każdym bukiecie zasiadła biedronka i zamieszkała żabka. Brawo Tygryski i Sówki!!!

WYCIECZKA NA ROGATE RANCZO

Dnia 6 czerwca, wyruszyliśmy z dzieciaczkami na wycieczkę do Zabierzowa, na Rogate Ranczo. Zabawa i dobry humor towarzyszyły wszystkim już od rana i bardzo dobrze.

Wyruszyliśmy rano po śniadanku, a na miejscu czekały na nas atrakcję: plac zabaw ze zjeżdżalniami, piaskownicą, labirynt, w którym można było się zagubić, ale na szczęście wszyscy odnaleźli drogę, schoolbus….

Ponadto, zwiedziliśmy mini zoo, w którym karmiliśmy zwierzątka, których apetyty były ogromne, były różne rodzaje ptaszków…

Oczywiście mieliśmy przerwę na posiłek i na picie, bo pogoda tego dnia była upalna.

I w końcu dotarliśmy do Wioski Indiańskiej, każdy z nas miał bilet wstępu, którym było kolorowe piórko indiańskie. Tam jak to na Indian przystało zostaliśmy pomalowali, według własnego pomysłu, posłuchaliśmy Wodza i mogliśmy pójść postrzelać.. z łuku. Oczywiście kto miął chęć. A mieli ją wszyscy.

W drodze powrotnej do przedszkola, niektórzy ucięli sobie krótką drzemkę, to był dzień pełen wrażeń…

WARSZTATY EDUKACYJNE PT. BEZPIECZEŃSTWO NA WYCIECZKACH I PIERWSZA POMOC

5 czerwca, „Sówki” wzięły udział w warsztatach przyrodniczo-edukacyjnych. Ponieważ zbliża się lato, a wraz z nim wakacje to tematami przewodnim zajęć było bezpieczeństwo podczas wycieczek i wyjazdów oraz pierwsza pomoc.

Okazało się, że dzieciaki doskonale wiedzą co oznaczają poszczególne znaki, które spotkać można w różnych miejscach podczas letnich wyjazdów. „Sówki” przypomniały sobie informacje o tym co znajduje się w Apteczce Pierwszej Pomocy oraz numer telefonu alarmowego i na pogotowie ratunkowe.

Największa jednak atrakcja i nauka czekała dzieci pod koniec zajęć. Każdy miał szanse spróbować wykonać masaż serca na specjalnie przywiezionym fantomie. Nasze dzieciaki są REWELACYJNE!!!

Wszystkie dokładnie słuchały i tak jak najlepiej potrafiły próbowały wykonywać czynność, która może uratować ludzkie życie.

DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca, w przedszkolu miejsce miał Dzień Dziecka i jak można się spodziewać, w tym dniu dzieci S Z A L A Ł Y i to w dosłownym słowa tego znaczeniu.

Przedszkolaki brały udział w zabawach, tańcach, puszczaniu baniek, zarówno tych małych, jak i tych dużych. Nawet niektórzy puszczali je sami i co najwspanialsze bańki wychodziły, a to była trudna sztuczka.

Ponadto, każdy „Tygrysek” i każda „Sówka” dostała balonika zwierzątko i chętni, którzy wyrazili zgodę na pomalowanie buziek, mieli je pomalowane. I tym sposobem mieliśmy: biedronki, pirata, księżniczkę, pająki, pszczółkę oraz motylki, których było najwięcej. No bo widomo, przecież wiosna jest!!!

Dodatkowo, było dla każdego coś słodkiego i prezent niespodzianka. Jak to dobrze być DZIECKIEM…

BAL KWIATÓW I OWADÓW

Ach, co to był za bal! Dnia 31 maja w naszym przedszkolu odbył się „Balu Kwiatów i Owadów”. Każdy dzieciaczek przebrany był za owada lub kwiatuszka. W oczach aż mieniło się od kolorowych motylków, biedronek, pszczół, znalazły się nawet komar, żuczek, pajączek i kwiatek bratek.

Od rana wszyscy mieli dobre humory i oczekiwali na rozpoczęcie balu. A kiedy wreszcie się zaczęło to… tańcom w rytm tematycznie dobranych piosenek nie było końca.  Dzieciaki bawiły się i śmiały, a poranny dobry humor wcale nie znikał.

Każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w Balu. Zdjęcia mogą obejrzeć Państwo w naszej galerii.

DZIEŃ MLEKA

30 maja, „Sówki” obchodziły „Dzień Mleka”. Dzieciaki słuchały wiersza o mlecznych przetworach, wiedzą już, co powinny jeść i  rozmawiały o tym dlaczego mleko w diecie jest ważne.

Nie obyło się bez zabaw i zadań. „Sówki” wyruszyły  w podróż do „Mlecznej Krainy”, w której czekały na nie „mleczne” zadania. Po dojechaniu „mlecznym pociągiem” do pierwszej stacji okazało się, że dzieciaki muszą zamienić się w „mlecznych detektywów”, trzeba było odnaleźć ukryte, w różnych miejscach sali przetwory mleczne.

Na stacji drugiej, dzieciaki zostały „mlecznymi matematykami”, których zadaniem było przeliczanie krowich łatek i naklejanie ich na obrazki krówek bez łat. Każda „Sówka” nadała swojej krówce imię, były więc, krówka Halinka, Józia i nawet Elsa.

Kolejna stacja, to „mleczni sportowcy”. Zadanie na tej stacji polegało na przejściu wyznaczonej trasy z kubkiem wypełnionym do połowy mlekiem, położonym na tacy. Żadna „Sówka” nie uroniła ani kropelki mleczka.

Ostatnia stacja, to „mleczne zagadki” – tutaj dzieciaki miały chwilę na przemyślenia i odpoczynek oraz podsumowanie wszystkich zdobytych informacji.

A na koniec, jak to często bywa przyszedł czas na wykonanie pracy plastycznej czyli oczywiście KRÓWKI!!!

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY

Dnia 25 maja, grupa „Sówek” występowała przed swoimi Mamusiami, z okazji ich święta. Było przepięknie, przedszkolaki mówiły swoje wierszyki, śpiewały piosenki i był nawet taniec kwiatów.
A dlaczego?...

Bo na uroczystości wszystkie „Sówki” były kwiatuszkami i dlatego były: róże, niezapominajki, bratki, żonkile i tulipany. A stroje dzieci były prześliczne. Było kolorowo, wesoło i nie obyło się bez łez… szczęścia oczywiście i wzruszenia.

Dziękujemy Rodzicom za ich wkład w przygotowanie uroczystości. Brawo „Sówki”

WARSZTATY KULINARNE - SŁODKIE SÓWKI

26 maja, "Sówki" wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Tym razem dzieci przygotowały sobie "Słodkie sówki" czyli chrupiące mini sucharki z czekoladą, bananem oraz suszonymi morelami.

Wykonanie tej przekąski wcale nie należało do najprostszych. Trzeba było przecież przygotować sobie potrzebne składniki, posmarować każdy z 4 sucharów czekoladą i ułożyć wszystko tak, żeby wyglądało jak "Słodka sówka".

Każdemu dzieciaczkowi udało się oczywiście wykonać wszystkie czynności perfekcyjnie, nie obyło się rzecz jasna bez podjadania, a kiedy wszystko było gotowe można było zjeść przygotowane przez siebie drugie śniadanie.

Zdjęcia z warsztatów mogą zobaczyć Państwo w naszej galerii.

 

 

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY

Zawartośc podstrony

WARSZTATY CHEMICZNE - SUBLIMACJA

24 maja, w grupie „Sówek” obyły się warsztaty chemiczne. Tym razem odzież ochronna czyli fartuszki, rękawiczki i okulary, były potrzebne jak nigdy dotąd, a to za sprawą tego, że te zajęcia były wyjątkowo wybuchowe.

Głównym tematem warsztatów była sublimacja, dokonywana przy użyciu suchego lodu. A kiedy suchy lód wrzucimy do wody, to powstaje ogrooomna ilość buchającej pary, bo dokonuje się wcześniej wspomniana sublimacja. Domyślić się można, że takie eksperymenty wywołują
w dzieciakach wieeelkie emocje. Tak było i tym razem zwłaszcza kiedy każda „Sówka” mogła sama wyprodukować parę.

Oprócz pary były także tańczące bańki mydlane, więc to dodatkowa super atrakcja. Zdjęcia z warsztatów można obejrzeć w naszej galerii, zapraszamy.

TEATRZYK USMIECH PT. PINOKIO

19 maja, do przedszkola zawitał teatrzyk Uśmiech z przedstawieniem pt: „Pinokio”. Był to Pinokio w nowej odsłonie.

Główny bohater był drewnianym pajacykiem, który niespodziewanie ożył, jednak od pierwszych chwil powołania do życia był krnąbrnym, leniwym i nieposłusznym dzieckiem. Sprawiał ojcu wiele zmartwień i  ponosił  za to kary.

Ale w końcu zaczyna rozumieć, jakim był egoistą i kto naprawdę jest mu życzliwy. Przedszkolaki przeżywały wraz z Pinokiem niezapomnianą, ale także pouczającą przygodę. Dowiedziały się do czego prowadzi naiwność, dlaczego nie warto kłamać i czyich porad najlepiej słuchać.

DZIEŃ SŁOŃCA

18 maja, „Sówki” obchodziły „Dzień Słońca”. To prawdziwe słoneczko na niebie, także świętowało z dzieciakami, mocno nam przyświecając.

Zajęcia rozpoczęły się od integracyjnego tańca. Następnie dzieci wysłuchały „listu od Słoneczka”. Dowiedziały się dlaczego jest ważne dla ludzi, zwierząt i przyrody.

Ponieważ poprzez zabawę można się uczyć, „Sówki” układały promyki słońca według podanego rytmy, mieszały kolory sprawdzając jaki kolor powstanie po połączeniu dwóch kolorów. Oczywiście do każdej mieszanki użyty został obowiązkowo, słoneczny żółty.

„Dzień Słońca” okazał się także dobrą okazją do nauki wypowiadania się pełnymi zdaniami. A na zakończenie każda „Sówka” wykonała swoje słoneczko.

WARSZTATY PLASTYCZNE - KURKA

16 maja, „Sówki” razem z ciocią wykonały kurkę, która miała przepiękny grzebień, piórka, dzióbek oraz śliczne oczy i siedziała sobie na sianku.

Każdy przedszkolak starał się wykonać swoją kurkę sam. I niektórym to się udało, a kurki były przepiękne. Brawo Sowy- mądre głowy!!!

WIZYTA PIESKA AMORKA W PRZEDSZKOLU

8 maja, do przedszkola zawitał piesek Amorek. Jest to piesek rasy Jack Russell terrier. Oczywiście nie sam, ale ze swoim opiekunem, który go przyprowadził, ale po co…

A no po to, aby przybliżyć nam to przeurocze zwierzątko, bo wiadomo nie każdy z nas, może sobie pozwolić na trzymanie w domu pieska. Piesek miał na imię Amorek i był bardzo grzeczny, umiał siadać, warować, aportować kość, tańczyć, obracać się dookoła, a nawet dawać buziaki. Oczywiście za przyzwoleniem…

Dzieciaczkom został przedstawiony tryb życia piesków, zasady których trzeba przestrzegać mając do czynienie z pieskiem oraz to jak o niego dbać.

Ponadto, każdy mógł Amorka pogłaskać oraz dać mu jego smakołyk.

DZIEŃ TAŃCA

Dnia 27 kwietnia, w grupie „Sówek” było bardzo wesoło. Wszystko za sprawą „Dnia Tańca”. Tego dnia dzieciaki wysłuchały opowiadania pt: „W Krainie Muzyki i Tańca”, za sprawą którego udały się do tej „Zaczarowanej Krainy”, trzeba było bowiem poszukać porwanych przez „zły wiatr” nutek, aby w tytułowej Krainie znów mogła zapanować radość.

Podróż była baaardzo długa. „Sówki” musiały dotrzeć „pociągiem” na „lotnisko”, aby wraz z „Muchą w mucholocie” dolecieć do celu. W „Zaczarowanej Krainie Muzyki i Tańca” czekały kolejne zadania. Za pomocą chusty animacyjnej i muzyki dzieciaki przywoływały „dobry wiatr”, odbywały się tańce z pomponami, wstążkami, a na koniec wesoły „Tulinkowy taniec”.

Kiedy już wszystkie zadania były wykonane, a w „Krainie Muzyki i Tańca” zapanowała radość „Sówki” mogły spokojnie wrócić do przedszkola.

WARSZTATY KULINARNE - PTASIE MLECZKO

25 kwietnia, "Sówki" wzięły udział w warsztatach kulinarnych. Tym razem dzieciaki przygotowały "Kolorową piankę" czyli "Ptasie mleczko".

Aby deserek się udał trzeba było wykazać się nie lada cierpliwością, ponieważ nasz przysmak składał się z dwóch warstw. Do jego wykonania potrzebne były: mleko, śmietanka "Śnieżka" oraz galaretka wiśniowa i agrestowa.

"Sówki" miały za zadanie zmiksowane mleka ze śmietanka i wymieszanie go z galaretką. Każda czynność powtórzyć trzeba było dwa razy aby stworzyć dwie warstwy "Ptasiego mleczka".

Gotowy przysmak powędrował do lodówki, a ozdobiony kolorową posypką zabrany przez "Sówki" do domu. Mamy nadzieję, że smakowało.

WYNIKI KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO PT. TO WIOSNA

21 kwietnia, miejsce miało ogłoszenie wyników konkursu przedszkolnego pt: „To Wiosna”.

Prac niestety było mało, ale za to nagród duuużo. W grupie Tygrysków pierwsze miejsce zdobył Bartoszek, a drugie  Franio, natomiast w grupie Sówek, pierwsze miejsce zdobyła Hania, a drugie Adusia.

Nagrodami były dyplomy, słodycze, książeczki, i inne zabaweczki, a ze był to konkurs rodzinny rodzice lub rodzeństwo tez dostali dyplom. Dziękujemy Państwu za udział w konkursie.

TEATRZYK UŚMIECH PT. O BEZPIECZEŃSTWIE

Dnia 21 kwietnia, do przedszkola zawitał teatrzyk Uśmiech z przedstawieniem pt: „Bezpieczeństwo’. A w przedstawieniu dzieci wraz z bohaterami napotkają różnego rodzaju pokusy i wynikające z nich zagrożenia.

Na własne oczy widzą, jak może się skończyć min: przebieganie przez ulicę czy rozmowa z obcym człowiekiem.

Ponadto, przedszkolaki uczą się jak należy postąpić w niebezpiecznej sytuacji, gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić, poznają zagrożenia w ich najbliższym otoczeniu (dom, podwórko, droga do przedszkola) oraz sposoby ich omijania, aby zawsze w bezpieczny sposób spędzać czas.

DZIEŃ ZIEMII

 

20 kwietnia, „Sówki” obchodziły Dzień Ziemi. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

 „Sówki” wysłuchały listu, w którym zawarte były informacje o tym, że Ziemia to dom nasz wszystkich, oraz że należy o nią dbać.

Dzieci brały udział w zabawach, pokonywały ścieżkę, na której końcu stał kosz, do którego trzeba było wrzucić papierek. Następnie kiedy do kosza trafiły inne śmieci, dzieci segregowały je, do pojemników w kolorach żółtym, zielonym oraz niebieskim.

„Sówki” poradziły sobie doskonale i wiedzą, już jak mogą dbać o Planetę Ziemie, a także co wolno a czego nie wolno robić, aby „Ziemia nie chorowała”.

Na zakończenie odtańczyliśmy Taniec Zielonych Listków. Zdjęcia mogą obejrzeć Państwo w galerii.

SADZIMY, BO LUBIMY !!!

19 kwietnia, „Sówki” razem z ciociami zasadziły groszek pachnący, czyli otworzyły własna hodowlę, zobaczymy czy będzie ona na szeroką skalęJ.Pracy przedszkolaki troszkę miały, zwłaszcza jak samodzielnie chciały wszystko robić, a chciały.

Należało do kubeczka nasypywać ziemni do odpowiedniego poziomu, potem małe ziarenka złapać w paluszki i wciskać w ziemię i znowu nasypać ziemi do kubeczka, a czym zapytacie? Łopatką odpowiemy.

A potem podlanie nasionek groszku pachnącego wodą z konewki i odłożenie do nasłonecznionego miejsca, aby nam groszek wyrósł. I czekamy…

URODZINY ADUSII

14 kwietnia, w grupie „Sówek” urodziny obchodziła Adusia i były to już 4 urodziny!!! Przedszkolaki jak to zawsze z urodzinami bywa, nie mogły się już ich doczekać , a właściwie tego pysznego torcika, na którym miały być szczuuuury…!!! Spokojnie, przyjazne szczurki, z jednej z ulubionych bajek Adusi.

Jak zawsze na urodzinach, było śpiewanie „Sto lat”, wręczanie prezentów, składanie życzeń oraz tańce połamańce, na które zawsze mamy siłę i ochotę. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO KOCHANO ADUSIU!!!

DZIEŃ CZEKOLADY

13 kwietnia, grupa „Sówek” obchodziła słodki Dzień Czekolady. Nie obyło się bez zabaw i śmiechu. Aby rozpocząć czekoladowe zajęcia, trzeba było odpowiednio się przygotować…

Na początku dzieciaki zatańczyły „czekoladowy taniec”, a później na każdej buźce znalazł się słodki „makijaż” wykonany z rozpuszczonej czekolady.

A jaka jest historia powstawania czekolady? Tego dzieciaki dowiedziały się słuchając opowiadania i oglądając zdjęcia przedstawiające proces powstawania tego słodkiego przysmaku.

Skoro czekoladę produkuje się w fabrykach, łącząc ze sobą odpowiednie składniki, to przecież można stworzyć własną fabrykę czekolady. Dlatego też „Sówki” wyprodukowały czekoladę, łącząc ze sobą kakao, masło, mleko i wodę.

A następnego dnia, nasze Małe Łakomczuszki czekoladę zjadły i chyba baaaardzo im smakowała.

WARSZTATY PLASTYCZNE PT. MASKA ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO

11 kwietnia, grupa "Słówek" wykonała na warsztatach plastycznych maskę ZAJĄCZKA WIELKANOCNEGO. Do wykonania zadania potrzebne były: talerzyki tekturowe, czarne paski do wykonania wąsów oraz białe królicze uszka.

Pracy dzieciaki miały dużo, a i cierpliwość się przydała.  Trzeba było ciąć, kolorować zwijać i przyklejać.

Po wykonaniu wszystkich zadań, każda "Sówka" mogła sprawdzić jak wygląda w króliczej masce. Śmiechu było sporo, a zdjęcia z warsztatów mogą Państwo obejrzeć w galerii.

WARSZTATY WIELKANOCNE

W dniu 7 kwietnia, odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty wielkanocne. Na początek przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat Świąt Wielkanocnych.

Przedszkolaki poznały lub sobie utrwaliły, czym symbolem jest baranek, jajko, palma wielkanocna, dlaczego święcimy pokarmy w kościele oraz wiele innych poważnych zagadnień. 

Następnie dzieci samodzielnie malowały jajka oraz z pomocą pań wykonywały kolorowe palmy wielkanocne z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Panowała wesoła i miła atmosfera. Potem dzieci zabierały ze sobą swoje prace do domu.

 

 

 

 

 

 

SIEJEMY RZEŻUCHĘ

Przed świętami wielkanocnymi, zarówno Tygryski i Sówki zasiały rzeżuszkę. Każdy przedszkolak miał swój pojemniczek , do którego włożył watkę, potem podlał ja wodą z konewki i… oczywiście nasypał ziarenka rzeżuszki.

Wiadomo rzeżuszka lubi wilgoć, dlatego też przedszkolaki dbały, aby rzeżuszka nie wyschła, bo by nie wyrosła. W całym przedszkolu było czuć tą, pyszna zielona „pannę”.

WYNIKI KONKURSU PT. BARANEK WIELKANOCNY

4 kwietnia, miejsce miało rozstrzygniecie konkursu między-przedszkolnego  pt: „Baranek Wielkanocny”.

W tym celu udaliśmy się do Kościółka, gdzie były wręczane nagrody, jako że organizatorem konkursu było PRZEDSZKOLE KATOLICKIE /PUBLICZNE/. PRZY PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA W KRAKOWIE OS.GOTYK.

Było bardzo uroczyście i nasze przedszkolaki podczas wręczania nagród były na medal! A jakie sukcesy? Grupa „Tygrysków” została wyróżniona, natomiast grupa „Sówek” zdobyła trzecie miejsce, w kategorii dzieciaczków 4-letnich.

A nagród było tyle, ze z trudem udało nam się je donieść do przedszkola, a były to: dyplomy, słodycze, książeczki, kolorowanki, gry i układanki oraz przepiękne ozdoby wielkanocne.

Brawo Tygryski i Sówki!!!

 

KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PT. BARANEK WIELKANOCNY

 

 

Dnia 31 marca, zarówno „Sówki” jak i ‘Tygryski” wraz z ciociami wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie wielkanocnym, a nazwa konkursu to: „Baranek wielkanocny”

Obie grypy wykonały przepiękne prace, czyli baranki wielkanocne, jeden baranek był wykonany z rolek papieru toaletowego oraz waty, natomiast drugi z koszyka, plasteliny, waty, drucików kreatywnych…

Teraz czekamy na wyniki…

WYJŚCIE DO TEATRU GROTESKA NA PRZEDSTAWIENIE PT. TAŃCOWAŁY DWA MICHAŁY