Grupa Tygryski

URODZINY TYMCIA

W naszym przedszkolu "Kubuś" dnia 20.06.2017 odbył się Dzień Marynarza. Oprócz tego świętowaliśmy urodziny Tymonka, który kończył 3 latka. Najpierw był tort, potem śpiewaliśmy "sto lat" naszemu solenizantowi a na koniec wszystkie dzieci składały życzenia swojemu koledze.

Poza tym dzieci poznały pracę marynarza. Był to wesoły i miły dzień, ponieważ było dużo ciekawych zabaw z chustą animacyjną. Co więcej dzieciaki robiły łódki, które potem stemplowały w różne kolory z pomocą pani nauczycielki. Na koniec odbyła się prezentacja prac.

DZIEŃ MARYNARZA

W naszym przedszkolu "Kubuś" dnia 20.06.2017 odbył się Dzień Marynarza. Oprócz tego świętowaliśmy urodziny Tymonka, który kończył 3 latka. Najpierw był tort, potem śpiewaliśmy "sto lat" naszemu solenizantowi a na koniec wszystkie dzieci składały życzenia swojemu koledze.

Poza tym dzieci poznały pracę marynarza. Był to wesoły i miły dzień, ponieważ było dużo ciekawych zabaw z chustą animacyjną. Co więcej dzieciaki robiły łódki, które potem stemplowały w różne kolory z pomocą pani nauczycielki. Na koniec odbyła się prezentacja prac.

UROCZYSTOŚĆ Z OKAZJI DNIA MAMY I DNIA TATY

Zawartośc podstrony

WARSZTATY FLORYSTYCZNE

9 czerwca, przyjechała do przedszkola ciocia Ania, która prowadzi warsztaty florystyczne. W przedszkolu pachniało kwiatami, bo tego dnia było ich u nas bardzo duuużo.

I zaczęło się, każdy z przedszkolaków dostał doniczkę, do której włożył zamoczoną gąbkę i do tej gąbki wbijał kwiatuszki, które wybrał sobie samodzielnie. Zarówno kwiatów, jak i ich kolorów było bardzo dużo.

Przedszkolaki ciężko pracowały, dlatego też po skomponowaniu swoich bukietów, każdy z uczestników dostał piękny dyplom za udział  w warsztatach. I w każdym bukiecie zasiadła biedronka i zamieszkała żabka. Brawo Tygryski i Sówki!!!

DZIEŃ STONOGI

8 czerwca, grupa Tygrysków obchodziła „Dzień Stonogi”. Przedszkolaki poznały co to za zwierzątko i utrwaliły sobie oczywiście. Były tańce, takie jaki lubią stonogi, czyli „Idzie idzie stonoga….”, taniec w parach no i oczywiście pląsy stonogi.

Ponadto, były tez zabawy z chusta animacyjną. Poza tym dzieci wykonywały pracę plastyczną, którą potem mogli sobie zabrać ze sobą do domu.

Na zakończenie odbył się wspólny taniec stonogi.

WARSZTATY PLASTYCZNE PT. PSZCZÓŁKI

7 czerwca, grupa „Tygrysków”, na warsztatach z ciocią wykonała Pszczółki. Do wykonania potrzebne były rolki papieru toaletowego, kolorowa bibuła, klej, pisaki i kredki, oczywiście nożyczki.

Praca to jest to, co Tygryski lubią najbardziej, więc każdy swoją Pszczółkę wykonał na medal.

W razie potrzeby pomagała ciocia, oczywiście, ale Tygryski to bardzo samodzielne kotki i lubią mieć dużo do robotki.

Każdy przedszkolak zabrał swoją piękną pszczółkę i „poleciał” z nią do domu. Czekamy na następne warsztaty plastyczne!!!

WYCIECZKA NA ROGATE RANCZO

Dnia 6 czerwca, wyruszyliśmy z dzieciaczkami na wycieczkę do Zabierzowa, na Rogate Ranczo. Zabawa i dobry humor towarzyszyły wszystkim już od rana i bardzo dobrze.

Wyruszyliśmy rano po śniadanku, a na miejscu czekały na nas atrakcję: plac zabaw ze zjeżdżalniami, piaskownicą, labirynt, w którym można było się zagubić, ale na szczęście wszyscy odnaleźli drogę, schoolbus….

Ponadto, zwiedziliśmy mini zoo, w którym karmiliśmy zwierzątka, których apetyty były ogromne, były różne rodzaje ptaszków…

Oczywiście mieliśmy przerwę na posiłek i na picie, bo pogoda tego dnia była upalna.

I w końcu dotarliśmy do Wioski Indiańskiej, każdy z nas miał bilet wstępu, którym było kolorowe piórko indiańskie. Tam jak to na Indian przystało zostaliśmy pomalowali, według własnego pomysłu, posłuchaliśmy Wodza i mogliśmy pójść postrzelać.. z łuku. Oczywiście kto miął chęć. A mieli ją wszyscy.

W drodze powrotnej do przedszkola, niektórzy ucięli sobie krótką drzemkę, to był dzień pełen wrażeń…

DZIEŃ DZIECKA

2 czerwca, w przedszkolu miejsce miał Dzień Dziecka i jak można się spodziewać, w tym dniu dzieci S Z A L A Ł Y i to w dosłownym słowa tego znaczeniu.

Przedszkolaki brały udział w zabawach, tańcach, puszczaniu baniek, zarówno tych małych, jak i tych dużych. Nawet niektórzy puszczali je sami i co najwspanialsze bańki wychodziły, a to była trudna sztuczka.

Ponadto, każdy „Tygrysek” i każda „Sówka” dostała balonika zwierzątko i chętni, którzy wyrazili zgodę na pomalowanie buziek, mieli je pomalowane. I tym sposobem mieliśmy: biedronki, pirata, księżniczkę, pająki, pszczółkę oraz motylki, których było najwięcej. No bo widomo, przecież wiosna jest!!!

Dodatkowo, było dla każdego coś słodkiego i prezent niespodzianka. Jak to dobrze być DZIECKIEM…

BAL KWIATÓW I OWADÓW

Ach, co to był za bal! Dnia 31 maja w naszym przedszkolu odbył się „Balu Kwiatów i Owadów”. Każdy dzieciaczek przebrany był za owada lub kwiatuszka. W oczach aż mieniło się od kolorowych motylków, biedronek, pszczół, znalazły się nawet komar, żuczek, pajączek i kwiatek bratek.

Od rana wszyscy mieli dobre humory i oczekiwali na rozpoczęcie balu. A kiedy wreszcie się zaczęło to… tańcom w rytm tematycznie dobranych piosenek nie było końca.  Dzieciaki bawiły się i śmiały, a poranny dobry humor wcale nie znikał.

Każdy przedszkolak otrzymał dyplom za udział w Balu. Zdjęcia mogą obejrzeć Państwo w naszej galerii.

DZIEŃ TYGRYSKA

30 maja, grupa „Tygrysków” brała udział w „Dniu Tygryska”. W tym dniu wszystkie dzieci były przebrane za tygryska. Było dużo ciekawych zabaw i konkursów sprawnościowych.

Oczywiście nie obyło się bez brykania, tańczenia, bo to przecież to, co Tygryski lubią najbardziej… i śpiewania różnych piosenek, przy których panowała wesoła atmosfera.

A na koniec naszej wspólnej zabawy „Tygryski” w nagrodę otrzymały baloniki.

DZIEŃ MAMY

25.05.2017 w naszym  przedszkolu odbył się Dzień Mamy. W tym szczególnym dniu radośnie wspominaliśmy nasze mamy. Od rana tańczyliśmy i śpiewaliśmy piosenki związane z tym dniem. Potem dzieci wykonywały portret dla swojej mamy, który później wręczyli osobiście. Panowała wesoła i miła atmosfera.

WARSZTATY KULINARNE - JABŁKA W CIEŚCIE FRANCUSKIM

W dniu 23.05.2017 w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty kulinarne. W ten dzień grupa "Tygrysków" robiła ciasteczka z jabłkami w cieście francuskim. Panowała miła i wesoła atmosfera. Później każdy mógł spróbować swojego wypieku. Było pysznie i smacznie.

TEATRZYK UŚMIECH PT. PINOKIO

 

19 maja, do przedszkola zawitał teatrzyk Uśmiech z przedstawieniem pt: „Pinokio”. Był to Pinokio w nowej odsłonie.

Główny bohater był drewnianym pajacykiem, który niespodziewanie ożył, jednak od pierwszych chwil powołania do życia był krnąbrnym, leniwym i nieposłusznym dzieckiem. Sprawiał ojcu wiele zmartwień i  ponosił  za to kary.

Ale w końcu zaczyna rozumieć, jakim był egoistą i kto naprawdę jest mu życzliwy. Przedszkolaki przeżywały wraz z Pinokiem niezapomnianą, ale także pouczającą przygodę. Dowiedziały się do czego prowadzi naiwność, dlaczego nie warto kłamać i czyich porad najlepiej słuchać.

 

WARSZTATY PLASTYCZNE - KURCZACZEK

W dniu 18 maja, grupa „Tygrysków” na warsztatach plastycznych, wykonywała Kurczaczki, oczywiście razem z ciocią. Z wcześniej przygotowanych materiałów, każdy przedszkolak próbował zrobić swojego kurczaczka. Panowała wesoła i spokojna atmosfera, bo wszyscy bardzo lubimy zwierzątka. 

Kiedy prace były już gotowe, odbyła się ich prezentacja, bo było co podziwiać, oj było…

 Potem każde dziecko mogło zabrać sobie kurczaczka do domu, pi, pi, pi…

DZIEŃ FARMERA

16 maja, odbył się Dzień Farmera w grupie "Tygrysków”. Od rana panowała miła i wesoła atmosfera.

W tym dniu dzieci dowiedziały się jak wygląda prawdziwy farmer oraz na czym polega jego praca. Oprócz tego poznały hodowlane zwierzęta, które żyją w gospodarstwach domowych.

Co więcej grupa "Tygrysków" zrobiła plakat razem z ciocią pt. "Wesoła zagroda". Potem dzieci zbudowały z klocków stajnie dla zwierząt. Na koniec wspólnie karmiliśmy zwierzątka.

DZIEŃ FLAGI

Dnia 9 maja, grupa „Tygrysków” obchodziła „Dzień Flagi”.

Ten dzień był dla nas bardzo ważny, ponieważ mówiliśmy o naszym kraju, którym jest Polska. Przedszkolaki zapoznawały się z  flagą, godłem oraz mapą Polski, słuchały legend, między innymi o Syrence Warszawskiej. Dzieciaczki słuchały opowieści w wielkim skupieniu…

Ponadto, każdy „Tygrysek” wykonał flagę Polski, słuchając Hymnu Narodowego.

WARSZTATY KULINARNE - TARTA Z JABŁKAMI

W naszym przedszkolu 27. 04. 2017 odbyły się warsztaty kulinarne. W tym dniu dzieci wraz panią wychowawczynią robiły tartę z jabłkami. Na początku każdy poznał składniki, które były nam potrzebne do naszego wypieku, a później stopniowo wyrabiałyśmy ciasto. Panowała miła atmosfera. Na koniec odbyła się degustacja.  

DZIEŃ WITAMINY C

 

W dniu 25 kwietnia, grupa naszych „Tygrysiaków” wzięła udział w "Dniu Witaminy C". Celem tych zajęć było poszerzenie wiadomości na temat zdrowego odżywiania.

Ten dzień był pełen niespodzianek, ponieważ było mnóstwo ciekawych  zabaw i zagadek związanych z naszym dniem. Dzieciaczki mogły  pobawić się warzywami i owocami tzn: zobaczyć, dotknąć, powąchać, zasmakować, czyli pobawić się zmysłami, bo zabawa była przednia, zwłaszcza w namowie co niektórych przedszkolaków do degustacji naszych zdrowych produktów.

Poza tym przedszkolaki wraz z ciocią, stworzyły wspólny plakat warzywno-owocowy, a na sam koniec odbyła się wspomniana już degustacja owoców. Brawo Tygryski!!!

TEATRZYK UŚMIECH - O BEZPIECZEŃSTWIE

Dnia 21 kwietnia, do przedszkola zawitał teatrzyk Uśmiech z przedstawieniem pt: „Bezpieczeństwo’. A w przedstawieniu dzieci wraz z bohaterami napotkają różnego rodzaju pokusy i wynikające z nich zagrożenia.

Na własne oczy widzą, jak może się skończyć min: przebieganie przez ulicę czy rozmowa z obcym człowiekiem.

Ponadto, przedszkolaki uczą się jak należy postąpić w niebezpiecznej sytuacji, gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić, poznają zagrożenia w ich najbliższym otoczeniu (dom, podwórko, droga do przedszkola) oraz sposoby ich omijania, aby zawsze w bezpieczny sposób spędzać czas.

WYNIKI KONKURSU PRZEDSZKOLNEGO PT. TO WIOSNA

21 kwietnia, miejsce miało ogłoszenie wyników konkursu przedszkolnego pt: „To Wiosna”.

Prac niestety było mało, ale za to nagród duuużo. W grupie Tygrysków pierwsze miejsce zdobył Bartoszek, a drugie  Franio, natomiast w grupie Sówek, pierwsze miejsce zdobyła Hania, a drugie Adusia.

Nagrodami były dyplomy, słodycze, książeczki, i inne zabaweczki, a ze był to konkurs rodzinny rodzice lub rodzeństwo tez dostali dyplom. Dziękujemy Państwu za udział w konkursie.

DZIEŃ MAŁEGO EKOLOGA

20 kwietnia, „Tygryski” obchodziły "Dzień Małego Ekologa". Celem głównym zajęć było poznanie znaczenia słowa "przyroda".

 Podczas zajęć dzieci wraz z ciocią tworzyły wspólny obrazek przyrodniczy, który potem został dekoracją naszej sali.

Poprzez różne zabawy i doświadczenia przedszkolaki czerpały jak najwięcej z tego dnia. Na koniec dzieciaki razem z ciocią uczyły się wierszyka pt: "O naszą przyrodę dbamy bo ją bardzo kochamy".

URODZINY JULECZKI

19 kwietnia, w naszym przedszkolu "Kubuś" odbyły się urodziny Juleczki.

Ten dzień był szczególny, ponieważ nasza jubilatka skończyła 3 latka. Od rana panowała wesoła i miła atmosfera, ponieważ wszystkie dzieciaki tańczyły, składały swojej koleżance życzenia, wręczały prezent oraz śpiewały „Sto lat”

Na koniec odbył się poczęstunek torcika urodzinowego. STO LAT KOCHANA JULUSIU!!!

WARSZTATY PLASTYCZNE - JAJO WIELKANOCNE

13 kwietnia, „Tygryski” brały udział  w  warsztatach plastycznych.  Tym razem, przedszkolaki razem z ciocią wykonały Jajka wielkanocne, które były bardzo duuuże i kolorowe. Wykonanie było z bristolu, kolorowych kartek, bibuły  oraz dziurkacza.

Każde jajko było inne, bo każdy „Tygrysek” miał inny pomysł na wykonanie swojej pracy. I bardzo dobrze…

DZIEŃ KURCZAKA

W dniu 11 kwietnia, grupa „Tygrysków”, brała udział w "Dniu Kurczaka". Każdy przedszkolak miał opaskę na główce z symbolem kurczaka i udawał, ze nim jest Było nawet jedzenie ziarenek, przepraszam dziobanie ziarenek…

W ten dzień wszyscy świetnie się bawili, ponieważ było wiele ciekawych zabaw oraz konkursów sprawnościowych. Było miło i wesoło.

Na koniec dzieci wspólnie wykonały prace plastyczną. A było nią wyklejanie bibułą pięknych kurczaków i każdy był inny.

WARSZTATY WIELKANOCNE

W dniu 7 kwietnia, odbyły się w naszym przedszkolu warsztaty wielkanocne. Na początek przedstawiona została prezentacja multimedialna na temat Świąt Wielkanocnych.

Następnie dzieci samodzielnie malowały jajka oraz z pomocą pań wykonywały kolorowe palmy wielkanocne z wykorzystaniem różnych rekwizytów. Panowała wesoła i miła atmosfera. Potem dzieci zabierały ze sobą swoje prace do domu.

 

WYNIKI KONKURSU BARANEK WIELKANOCNY

4 kwietnia, miejsce miało rozstrzygniecie konkursu między-przedszkolnego  pt: „Baranek Wielkanocny”.

W tym celu udaliśmy się do Kościółka, gdzie były wręczane nagrody, jako że organizatorem konkursu było PRZEDSZKOLE KATOLICKIE /PUBLICZNE/. PRZY PARAFII CHRYSTUSA KRÓLA W KRAKOWIE OS.GOTYK.

Było bardzo uroczyście i nasze przedszkolaki podczas wręczania nagród były na medal! A jakie sukcesy? Grupa „Tygrysków” została wyróżniona, natomiast grupa „Sówek” zdobyła trzecie miejsce, w kategorii dzieciaczków 4-letnich.

A nagród było tyle, ze z trudem udało nam się je donieść do przedszkola, a były to: dyplomy, słodycze, książeczki, kolorowanki, gry i układanki oraz przepiękne ozdoby wielkanocne.

Brawo Tygryski i Sówki!!!

KONKURS MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PT. BARANEK WIELKANOCNY

 

 

Dnia 31 marca, zarówno „Sówki” jak i "Tygryski” wraz z ciociami wzięły udział w międzyprzedszkolnym konkursie wielkanocnym, a nazwa konkursu to: „Baranek wielkanocny”

Obie grypy wykonały przepiękne prace, czyli baranki wielkanocne, jeden baranek był wykonany z rolek papieru toaletowego oraz waty, natomiast drugi z koszyka, plasteliny, waty, drucików kreatywnych…

Teraz czekamy na wyniki…

WARSZTATY KULINARNE PT. MUS OWOCOWY

W dniu 30 .03. 2017 w Niepublicznym Przedszkolu Kubuś odbyły się warsztaty kulinarne. To był dzień pełen niespodzianek, ponieważ dzieci otrzymały od pani nauczycielki plastykowe talerzyki i nożyki, które były nam potrzebne do wykonania mus owocowy.

Następnie każde dziecko wsypywało swoje pokrojone owocki do blendera. A na sam koniec odbyła się degustacja. Panowała słodka i wesoła atmosfera.