Tytuł podstrony

KOLOROWE INDIE – warsztaty sensoryczno-przyrodnicze

W sierpniu w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt. „Kolorowe Indie”. Na warsztatach szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Jak wygląda życie nad Gangesem? Czym bawią się hinduskie dzieci? Jak modlą się mieszkańcy Indii? Kto to jest fakir? Co to jest szafran? Jak umyć zęby bez szczoteczki i pasty?

Przedszkolaki miały okazję zmierzyć indyjskie stroje i nakrycia głowy, pobawić się hinduskimi zabawkami – lalkami, bączkiem, grzechotkami, a także powąchać szafran, czyli najdroższą przyprawę świata.

Dzięki warsztatom przybliżone zostało dzieciom m. im. realia życia w Indiach poprzez wykorzystanie mnóstwa hinduskich przedmiotów codziennego użytku, strojów, zabawek i fotografii. 

WYCIECZKA DO ZOO W KRAKOWIE

 

25.06.2019 r. odbyła się wycieczka do Ogrodu Zoologicznego w Krakowie.

Dzieci podziwiały różnorodność gatunków zwierząt, ich wygląd, zwyczaje. Dowiedziały się, że obecnie ZOO posiada 260 gatunków – około 1500 sztuk zwierząt.

Godne polecenia były: żyrafy w nowym pawilonie, uchatki, małpy, nocne zwierzęta, tygrysy, foki, zebry, ptaki, lwy, pumy i różne inne przepiękne stworzenia.

 Celem tej wycieczki było zdobycie wiedzy przyrodniczej na temat zwierząt. Ogród zoologiczny okazał się wspaniałym miejscem, zielonym i tajemniczym. 

 

Pogoda naprawdę dopisała i wycieczka upłynęła wszystkim w miłej i wesołej atmosferze.

 

Znalezione obrazy dla zapytania żyrafa obrazek animowany

„Cudownych  Rodziców mam …ŚWIETO RODZINY W PRZEDSZKOLU

 

Dzień Mamy i Taty co roku szczególnie przeżywają dzieci! Przedszkolaki w tajemnicy przed rodzicami przygotowują prezenty, ćwiczą wiersze, tańce i piosenki.

W tym roku, a dokładnie 6 i 13 czerwca na kubusiowej scenie wystąpiły Sówki oraz Tygryski.

Życzeń i miłości płynących z piosenek i tańców było tak wiele, że w niejednym oku zakręciła się łza wzruszenia, a na twarzach rodziców można było zobaczyć dumę i uśmiech.

 Rodzicom naszych podopiecznych życzmy wszystkiego najlepszego         z okazji Święta Mamy i Święta Taty!  

Podobny obraz

BARANKI WIELKANOCNE -  warsztaty  z rodzicami

 

Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Są to święta rodzinne, pełne tradycji i zwyczajów, które chcemy przekazywać młodszym pokoleniom.

Tuż przed Wielkanocą, i w naszym przedszkolu nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. 

W dniu 11.04.19 r. w odbyły się  rodzinne warsztaty wielkanocne, podczas których rodzice, dzieci wraz z ciociami tworzyli ozdobę świąteczną- Baranki Wielkanocne.

Nasze przedszkole zamieniło się wówczas na moment w pracownię plastyczną, w której działo się wiele ciekawych rzeczy. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne, a dzieci zamieniły się w prawdziwych artystów.

Wszyscy pracowali z ogromnym zapałem, ale był też i czas na miłe rozmowy o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. 

Spotkanie było doskonałą okazją dla Rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy.

Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.

 

 Znalezione obrazy dla zapytania baranek wielkanocny obrazki animowane

Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin!!!

 

W miesiącu kwietniu świętowaliśmy urodziny: Gabrysi, Antosia, Frania, Olusi, Przemusia, Tosi, Oliwki oraz Emilki. 

Z okazji urodzin składamy Wam życzenia:

 

Uśmiechu, zdrowia, radości,

Mnóstwa prezentów i gości,

Przyjaźni wielkich i małych,

Wielu przygód niebywałych,

Uśmiechu wesołego i wszystkiego,

Wszystkiego najlepszego! 

Podobny obraz

KICI, KICI… Dzień Kotka obchodzą Tygryski


      W tym kocim dniu dzieci otrzymały specjalne zrobione opaski z kocimi uszami. Dzieci wcielały się w tym dniu w swoje ulubione zwierzątka- koty. W tym dniu bliżej poznaliśmy zwyczaje kotów oraz wykonaliśmy pracę plastyczną. Przedszkolaki w tym dniu chętnie uczestniczyły w zabawie ruchowej, w której oczywiście chodziło o odwzorowanie kocich ruchów. To był dzień pełen wrażeń i nowych doświadczeń w radosnej atmosferze.

 

 Znalezione obrazy dla zapytania kotki obrazki animowane

 

WALENTYNKI  U  TYGRYSKÓW

 

14 lutego grupa Tygrysków obchodziła Walentynki. To specjalna okazja do okazywania sobie pozytywnych uczuć.

W tym dniu naszą salę wypełniło mnóstwo serc, a dzieci były ubrane na czerwono.

Zabaw związanych z tym świętem nie było końca, zagadki, zabawy ruchowe oraz plastyczne.

 Dzieci m.in. szukały drugiej połówki serc, a po zajęciach były tańce do walentynkowej  muzyki.

 

 

Znalezione obrazy dla zapytania walentynki obrazy animowane 

WITAJ WIOSENKO! Uroczyste powitanie Wiosny

 

Pierwszy Dzień Wiosny w naszym przedszkolu  był bardzo kolorowy i radosny. Od kilku dni po przedszkolu krążyły informacje ,  że zbliża się kalendarzowa wiosna. Przedszkolaki patrzyły za okno, wypatrywały, przyglądały się i jakoś nie mogły w nią uwierzyć. Na zewnątrz chmury, deszcz i wiatr…

Zniecierpliwione dzieci uznały więc, że może jednak warto pomóc Wiośnie przyjść do nas  i postanowiły uroczyście zaprosić  i przywitać długo wyczekiwanego  Gościa.

Dnia 22 marca 2019r.  przebrały się za biedronki ,  żabki i zaczęły  tańczyć, śpiewać piosenki , aby odczarować  kapryśną pogodę.

Kiedy udało nam się przywołać słoneczko wszyscy  wybrali  się na muzyczny pochód z instrumentami. 

 

Wszyscy bardzo się cieszymy z nadejścia Pani Wiosny!!!

Znalezione obrazy dla zapytania obrazki animowane wiosna

 

 

 

 

 KOCHAMY WAS !

Święto Babci i Dziadka 2019r. w grupie Tygrysków

 

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka.

 14 lutego oraz 21 lutego  2019r. odbyły się w naszym przedszkolu uroczystości z okazji Święta Babci i Dziadka .

Na tej ważnej dla nas uroczystości pojawili się wszyscy zaproszeni goście.

Sówki oraz Tygryski wspólnie ze swoimi ciociami przygotowały program artystyczny: dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

Niejednej Babci i Dziadkowi łezka kręciła się w oku…

To były naprawdę wyjątkowe dni, pełne uśmiechu, radości i dumy.

  Dla zacnych gości mali organizatorzy przygotowali upominki: laurki oraz drobny prezent na pamiątkę. 

Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. 

Po części oficjalnej niecodzienni goście zostali zaproszeni na słodki poczęstunek oraz wspólną zabawę.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu Ich Święta!!

 

 Znalezione obrazy dla zapytania obrazki animowane babcia i dziadek

 

W BAŁWANKOWIE, czyli Dzień Koloru Białego

 

 

 Panie bałwanie, panie bałwanie! Co chce pan dostać dziś na śniadanie - Proszę śnieg w płatkach, w sopelkach lody i porcję szronu chcę dla ochłody Panie bałwanie, zimne śniadanie Od pani zimy wnet pan dostanie!

W.Zechnor - Śniadanie bałwana

 Każdy przedszkolak wie, że symbolem zimy jest bałwanek, dlatego dzieci  z grupy Tygryski w styczniu wybrały się do BAŁWANKOWA , czyli  Krainy Bałwanków, aby wspólnie świętować DZIEŃ KOLORU BIAŁEGO.

  Był to dzień wyjątkowy i bałwankowy.

W tym dniu dzieci przyszły do przedszkola ubrane na biało.

Były zimowe konkursy, zagadki i zabawy. Nie mogło także zabraknąć bałwankowych tańców.

Na zakończenie pobytu w BAŁWANKOWIE dzieci wykonały pracę plastyczną  pt. „ Wesoły bałwanek”, która ozdobiła  nasz przedszkolny korytarz.

 

Podobny obraz

   KOZIOŁEK NIEMATOŁEK – teatrzyk  okraszony  piosenkami

 

1 lutego w naszym przedszkolu zagościł teatr ze sztuką pt. ,,Koziołek Niematołek’’ - nową wersją przygód Koziołka z Pacanowa znanego z opowieści Kornela Makuszyńskiego.

 Dzieci z zainteresowaniem śledziły zmagania Koziołka w nauce języka polskiego... Koziołek nie potrafił mówić, porozumiewał się z otoczeniem dźwiękami i gestami narażając się na niezrozumienie i śmieszność. Jego przyjaciółka – Sowa, postanowiła wraz z dziećmi nauczyć go mówić zaczynając od wypowiadania zdań, następnie pokazując, jak ważne dla zrozumienia słów jest prawidłowe akcentowanie poszczególnych wyrazów. Na koniec Sowa uświadomiła Koziołkowi i przedszkolakom, że oprócz tego CO się mówi, ważne jest też to JAK się mówi, a więc potrzebne jest ćwiczenie dykcji. Po wszystkim Koziołek zyskał miano Super Koziołka i zaprosił dzieci do wspólnego ćwiczenia prawidłowej wymowy. 

Było miło i bardzo zabawnie!

 

                                                      Znalezione obrazy dla zapytania koziołek matołek obrazy

  

W  BAŚNIOWEJ KRAINIE

Bal Karnawałowy 2019

 

Balony, konfetti, balony i muzyka… Wszystko to przydaje się na balu karnawałowym, ale bal nie odbyłby się bez przedszkolaków. To ich energia i gotowość wspaniałej zabawy sprawiły, że tegoroczny bal karnawałowy zostanie w pamięci na długo! 

31 stycznia nasze przedszkole wypełniły dzieci przebrane za postacie bajkowe: księżniczki, wróżki, królewny, motylki, kotki, biedronki. 

W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęcia grupowego z Klaunem oraz zdjęć indywidualnych. Następnie wszyscy uczestnicy balu przeszli do sali balowej, na której czekali rodzice.

Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo.

Wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy dzieci mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku i poczęstunku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka i Kaczuch. 

Niespodzianką dla dzieci były odwiedziny Tygryska oraz Myszki Minnie, którzy przyszli się troszkę z nami pobawić oraz sfotografować.

 

Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.  Dziękujemy  rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów oraz wspólną zabawę.

Podobny obraz

 Żywe Muzeum Obwarzanka w Krakowie – warsztaty

 

Krakowski obwarzanek jest jednym z symboli naszego miasta, dlatego 18 stycznia 2019 r. przedszkolaki z grupy Sówek oraz Tygrysków wybrały się na wycieczkę do Muzeum Żywego Obwarzanka w Krakowie przy ul. I. Paderewskiego 4.

 ,,Żywe Muzeum’’ oznacza  miejsce, gdzie historia i lokalne zwyczaje prezentowane są w aktywny i ciekawy sposób.

Tematem przewodnim tego miejsca jest lubiany przez wszystkich krakowski obwarzanek. Tutaj dokładnie poznaliśmy historię, recepturę i tajemnice wypieku, ale przede wszystkim sami mogliśmy trochę się ubrudzić i zrobić własnego obwarzanka! 

Była to świetna zabawa i interesujące doznanie sensoryczne dla naszych przedszkolaków. 

Wszyscy uczestnicy pokazu samodzielnie ugniatali ciasto, toczyli wałeczki i skręcali swojego obwarzanka. Po wypieczeniu każdy dostał własne pieczywo na pamiątkę oraz otrzymał Dyplom Obwarzankowego Czeladnika. 

         Tego dnia uśmiech i dobry humor ani na chwilę nas nie opuszczał.  

 

                             

„MALEŃKA PRZYSZŁA MIŁOŚĆ” - JASEŁKA w wykonaniu dzieci z przedszkola i żłobka Kubuś

Uroczystość Jasełek już  wpisała  się  do kalendarza uroczystości organizowanych w naszym przedszkolu. W tym roku również postanowiłyśmy  przeprowadzić tę uroczystość, integrując dom rodzinny i przedszkole, wprowadzając nastrój świąteczny oraz pokazując rodzicom umiejętność prezentowania swoich umiejętności wokalno – recytatorskich przed najbliższymi.

Przedstawienie  jasełkowe   było wyjątkowe.

Mali aktorzy, ubrani w przepiękne stroje prezentowali się wspaniale na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki ze Świętą Rodziną i choinkami. Wszyscy zaproszeni goście ulegli urokowi występów naszych przedszkolaków. Mali artyści z zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role.

Po przedstawieniu dzieci wręczyły rodzicom upominki świąteczne wykonane w przedszkolu a następnie  Pani Dyrektor  złożyła wszystkim zebranym życzenia świąteczne i zaprosiła do wspólnego kolędowania oraz na poczęstunek wigilijny, czyli na: barszczyk, paszteciki i pierniczki.

 

Kubusiowym  dzieciom , nauczycielom, pracownikom i rodzicom dziękujemy za stworzenie takiej wspaniałej świątecznej atmosfery.

 

Podobny obraz

 WIGILIA PRZEDSZKOLAKA

 

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu 13 grudnia 2018r. odbył się WIGILIA PRZEDSZKOLAKA .

W ten dzień wszyscy byli dla siebie życzliwi, panowała miła i świąteczna  atmosfera, a w powietrzu unosił się zapach potraw wigilijnych. Dzieci wraz z ciociami od rana przygotowywały świątecznie sale zajęć i  ubierały choinkę.

 Potem   składaliśmy sobie świąteczne życzenia i śpiewaliśmy kolędy.

Następnie wszyscy razem usiedliśmy do tradycyjnego  obiadu wigilijnego : barszczyk z uszkami, ryba .

 

Znalezione obrazy dla zapytania wigilia obrazki animowane  

 

Świąteczne pierniczki – warsztaty kulinarne

Pierniki to smak i zapach Świąt Bożego Narodzenia.

7 grudnia całe nasze przedszkole wypełniło się cudownym aromatem korzennych przypraw, a to wszystko za sprawą ,,Pierniczkowych  Ekspertów’’ Sówek oraz Tygrysków.

Przedszkolaki samodzielnie łączyły składniki, a później miały okazję wałkować oraz wycinać przeróżne kształty z ciasta.

 Powstawały piękne choinki, renifery, gwiazdki, serduszka, domki, dzwoneczki,  a nawet aniołki! Po upieczeniu dzieci przystąpiły do dekorowania świątecznych wypieków cukrem pudrem.

Nasze przepyszne pierniczki zdobiły wigilijny stół.  

 

Znalezione obrazy dla zapytania pierniczki świateczne  obrazki animowane

ANDRZEJKI  w naszym przedszkolu

 

„Andrzejki” to ludowa tradycja wróżb, pielęgnowana od najdawniejszych czasów i przekazywana z pokolenia na pokolenie, dlatego 30 listopada nasze kochane przedszkolaki przeniosły się w magiczny świat zabaw andrzejkowych.     W salach widniały tajemnicze dekoracje a na stołach zapalone świece. Wszyscy chcieli dowiedzieć się „czegoś” o swoim losie... Dzieci mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „Co dostanę od Gwiazdora?” i tą daleką „Kim będę w przyszłości?”.

Dzieci przekłuwały szpilką papierowe serca, na których odwrocie wypisane były imiona dziewczynek i chłopców. Losując rekwizyty charakteryzujące różne zawody, dowiadywały się, jaką pracę będą wykonywały w przyszłości.

Jednak najwięcej emocji towarzyszyło dzieciom podczas wróżby z butami-ustawiały je jeden za drugim, a czyj but pierwszy przekroczył próg sali, ten pierwszy pojedzie w daleką podróż.

 

 Poprzez taką formę zabawy dzieci mogły wspólnie przeżywać różnorodne stany emocjonalne i rozwijać swoją wyobraźnię. 

Znalezione obrazy dla zapytania andrzejki obrazki animowane

Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy KLOCKOLAND  w Krakowie

 

27 listopada Kubusiowe przedszkolaki po raz kolejny wybrały się z ciociami na wycieczkę.

Tym razem odwiedziliśmy Centrum Nauki i Zabawy Klockoland, w Krakowie, aby uczestniczyć w warsztatach pt. ,,Fabryka Świętego Mikołaja’’.

 Na miejscu wszyscy przenieśliśmy się do magicznej krainy Świętego Mikołaja i klocków Lego! Dzieci miały możliwość sterowania robotami z klocków LEGO- od prostych konstrukcji z jednym przyciskiem, który wywołuje daną reakcję po jego przyciśnięciu, po wyścigi krabów czy aut terenowych.  Dzieci  również grały  w piłkę nożną LEGO-robotami. Wszystko to widzieliśmy na własne oczy! Następnie po przejściu z interaktywnej wystawy przedszkolaki tworzyły konstrukcje w kreatywnej strefie budowania według własnego pomysłu i umiejętności. Do dyspozycji młodszych pociech były  klocki LEGO DUPLO , a dla starszych lego TECHNIC.

 Zwiedzając sale bacznie przyglądaliśmy się wielu gablotom z ogromnymi planszami, na których mogliśmy włączyć oświetlenie czy uruchomić jakąś reakcję. 

Na zakończenie warsztatów dzieci otrzymały dyplomy od „ legowego” skrzata oraz bombki choinkowe zaprojektowane przez roboty.

 Tego dnia bawiliśmy się świetnie i z chęcią zostalibyśmy tam dłużej! :) 

Znalezione obrazy dla zapytania klockoland obrazki 

PATRIOTYCZNY LISTOPAD

 

Co to jest Ojczyna? Kim jest Patriota? Jestem Polakiem?

 Na te oraz wiele innych pytań Tygryski oraz Sówki szukały odpowiedzi w pierwszym i drugim tygodniu  listopada.

 Podczas zajęć dydaktycznych korzystaliśmy z mapy, aby odszukać nasze miasto Kraków oraz stolicę Polski Warszawę.  Oglądaliśmy krótkie filmy, które pokazały między innymi  symbole narodowe  oraz nauczały czym jest niepodległość.

 W czasie zajęć tworzyliśmy prace plastyczne: Tygryski czerwono-białą flagę Polski   a Sówki godło Polski i kotyliony . Prace dzieci o tematyce patriotycznej  zdobiły nasz korytarz przedszkolny oraz sale zajęciowe.

   Przez cały tydzień towarzyszyła nam  także patriotyczna muzyka : dzieci uczyły się piosenek patriotycznych takich jak : „Przybyli ułani…” ,,Wojenko, Wojenko”, oraz Hymn Polski „Mazurek Dąbrowskiego”.

Dnia 9 listopada 2018r. uroczyście obchodziliśmy  „ 100-lecie Odzyskania Niepodległości” pt. PRZEDSZKOLAKI  DLA NIEPODLEGŁEJ”

W odświętnie udekorowanej sali nasze przedszkolaki  recytowały patriotyczne wiersze :” Jestem Polakiem”, „Katechizm Polskiego Dziecka”,

i śpiewały patriotyczne piosenki.

Następnie o godzinie 11:11 wraz z całą Polską zaśpiewaliśmy Hymn Polski  .

Dodatkowo dzieci z grupy Sówek wzięły udział w Przeglądzie Piosenki Patriotycznej organizowanym przez Katolickie Przedszkole przy Parafii Chrystusa Króla na osiedlu Gotyk.

Wszystkim dzieciom  serdecznie gratulujemy!

Ciociu Wiolu dziękujemy za  zaangażowanie oraz wspaniałe przygotowanie naszych przedszkolaków do udziału w Przeglądzie

Znalezione obrazy dla zapytania symbole polski obrazki animowane

 

DZIEŃ  KUNDELKA – piesek Cioci Kasi gościem w naszym przedszkolu

 

W naszym przedszkolu  25 października  2018r. obchodziliśmy Dzień Kundelka. 

 W tym dniu było wiele niespodzianek między innymi:  nasze przedszkolaczki odwiedził piesek Cioci Kasi o imieniu Ares.

Wszystkie dzieci  dowiedziały się także,  jak należy dbać o psy . Następnie chętne dzieci mogły pogłaskać Aresa  albo nakarmić  go jego ulubionymi przekąskami.

 Ten dzień był pełen wrażeń, panowała miła i wesoła atmosfera.

 Na koniec zrobiliśmy wspólne pamiątkowe zdjęcie z wyjątkowym gościem.

 

Dziękujemy Ciociu Kasiu!

Znalezione obrazy dla zapytania pieski obrazki animowane  

WYCIECZKA DO MUZEUM ETNOGRAFICZNEGO

 W KRAKOWIE

12 października dzieci z grupy Tygrysków oraz Sówek  wybrały się wraz z ciociami na wycieczkę do Muzeum Etnograficznego im. Seweryna Udzieli w Krakowie  na warsztaty pt. ,,Laboratorium Zabawy’’.

Celem warsztatów było uzyskanie  odpowiedzi na następujące  pytania:  Jak wyglądało dzieciństwo naszych prababć i prapradziadków? Czym bawiły się kiedyś dzieci, które były w naszym wieku? Jak takie zabawki wyglądały?   Dzieci ze skupieniem słuchały opowiadań pani przewodnik, dokładnie oglądały pokazywane eksponaty oraz aktywnie uczestniczyły w zabawach organizowanych na terenie muzeum.  

Przedszkolaki otrzymały do wykonania zadanie, które polegało na wprowadzeniu w ruch zabawek z dawnych  odpustowych kramów, podwórek czy wiejskich chat.

Dzięki tej wycieczce , nasze przedszkolaki  poznały także pomysły na spędzanie wolnego czasu sprzed stu lat, korzystając tylko   z takich pomocy jak :patyki, kreda , stare szmatki.

 

Dzieci wróciły do przedszkola z wykonaną na warsztatach zabawką, która  będzie im przypominała o wrażeniach związanych z wizytą w Muzeum Etnograficznym.

 

UROCZYSTE PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Dzień 18 października pozostanie na długo w pamięci dzieci nowo przyjętych do  Niepublicznego Przedszkola Kubuś w Krakowie oraz   ich rodziców.

 Tego dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość - PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA.

 W tym dniu dzieci przygotowały część artystyczną, podczas  której pokazały swoje umiejętności, dając tym samym dowód jak dużo już potrafią.

 Po części artystycznej maluszki złożyły uroczyste ślubowanie : obiecały zgodnie bawić się w przedszkolu, przychodzić każdego dnia z uśmiechem, słuchać pani i pomagać kolegom, być dzielnym przedszkolakiem.

Następnie Pani Dyrektor symbolicznie dużym ołówkiem pasowała każdego nowego przedszkolaka.

Na zakończenie dzieci otrzymały pamiątkowe  dyplomy oraz książeczki. 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania przedszkolaki obrazki animowane

Rodzinne warsztaty florystyczne

 

16 października w naszym przedszkolu odbyły się RODZINNE WARSZTATY  FLORYSTYCZNE.

 Dzieci z pomocą swoich rodziców i dziadków przygotowywały różne kompozycje  jesienne.

Sówki oraz Tygryski tworzyły prace z przyniesionych i samodzielnie zebranych darów jesieni, tj. kolorowych  liści, kasztanów, żołędzi, orzechów, gałązek, wrzosów, czerwonej jarzębiny.

Prace wykonane podczas warsztatów wzięły udział w wewnętrznym przedszkolnym konkursie na ,,Najpiękniejszą Jesienną Kompozycję’’.

 Każdy uczestnik  konkursu został nagrodzony dyplomem oraz słodkim upominkiem a konkursowe prace zdobiły przedszkolny korytarz.

Dziękujemy Rodzicom, Dziadkom  za zaangażowanie i udział

 

 w warsztatach , a  zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

 

Podobny obraz

Wszystkiego najlepszego Wikusiu!

 

 5 października w grupie Tygrysków obchodziliśmy 2 urodziny Wiktorii.

 Nie mogło oczywiście zabraknąć urodzinowego pociągu, zabaw i tańców do znanych piosenek.

Po złożeniu życzeń i uściskach przyszedł czas na wręczenie prezentu oraz odśpiewanie głośnego

,,Sto lat".

Na koniec nadszedł czas na zjedzenie pysznych, różowych babeczek.

Kochana Wikusiu życzmy Ci wszystkiego najlepszego!

Znalezione obrazy dla zapytania OBrazki urodzinowe dla dzieci animowane