Grupa Tygryski

 

ŻEGNAJ PRZEDSZKOLE! WAKACJI NADSZEDŁ CZAS!!! Uroczyste pożegnanie roku szkolnego.

 

22 czerwca 2018r. w naszym przedszkolu odbyło się oficjalne zakończenie roku przedszkolnego 2017/2018.

Tego dnia ciocie wręczyły Tygryskom i Sówkom upominki- książeczki oraz dyplomy za wspólne spędzony czas i liczne zabawy.

Dziękujemy wszystkim dzieciom za ten wspaniały rok, rodzicom za zaangażowanie i każdą chwilę, kiedy mogliśmy wspólnie myśleć o naszych przedszkolakach.

 

 

Podobny obraz

Przedstawienie teatralne pt. CZERWONY KAPTUREK

 

6 czerwca nasze przedszkole odwiedził teatr ze sztuką pt. ,,Czerwony Kapturek''.

 Tematem utworu była niebezpieczna przygoda, którą dziewczynka przeżyła na skutek swojej naiwności, zbytniej ufności i niesłuchania przestróg mamy i taty.

Spotkanie z Wilkiem omal nie skończyło się tragicznie, gdyż przez nieostrożność Dziewczynki Wilk wkradł się do domu Babci- na szczęście obie na czas uratował Gajowy. 

Dzięki tej sztuce dzieci dowiedziały się, że nie wolno rozmawiać ani ufać osobom, których nie znają, a przede wszystkim należy słuchać swoich rodziców. 

Nasze przedszkolaki w skupieniu i z uwagą śledziły akcję i żywo reagowały na to, co dzieje się na scenie.

 

Dodatkowo uczestniczyły w krótkiej lekcji na temat dbania o środowisko, a mianowicie poznały prawidłowe zasady segregacji śmieci. 

 

czerwony-kapturek-ruchomy-obrazek-0006

 KOCHAMY WAS DRODZY RODZICE!!!

Piknik Rodzinny

 

Mama i tata to wielkie słowa, które są synonimem miłości, dobra, ciepła rodzinnego i szczęścia.

Dla małego dziecka rodzice to najważniejsze osoby w jego życiu, należy więc dbać, troszczyć się i pielęgnować więź między dzieckiem a rodzicem.

Dlatego też 7 czerwca 2018r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia, zorganizowana z okazji Dnia Rodziny.

Sala przedszkolna stała się sceną, na której dzieci w pięknych różowych strojach zaprezentowały bogaty program artystyczny. Wystrojone maluszki świętowanie Dnia Mamy i Taty rozpoczęły od powitania gości pięknymi wierszykami, piosenki i tańcem. 

Po prezentacji słowno-muzycznej wszystkie dzieci wręczyły upominki oraz laurki swoim ukochanym rodzicom.

Dzień spędzony w przedszkolu zakończyliśmy poczęstunkiem oraz długą zabawą na placu zabaw, gdzie czekała niespodzianka dla naszych przedszkolaków- dmuchane zamki              i wata cukrowa.

Atmosfera tej uroczystości była podniosła i niezwykle rodzinna. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie i wspólnie spędzony czas. 

Znalezione obrazy dla zapytania święto mamy i taty obrazki  animowane

 

 

Spektakl pt. „Smok Wawelski” w wykonaniu Teatru Sztuka z Krakowa

 

9 kwietnia nasze kubusiowe przedszkolaki uczestniczyły w spektaklu teatralnym pt. ,,Smok Wawelski''.

 Smok Wawelski to legendarny smok , który mieszkał w jamie u podnóża Wzgórza Wawelskiego. Wedle legendy smok został pokonany przez skromnego szewczyka Skubę, który podał smokowi skórę wypchaną siarką, a kiedy zwierz połknął podarunek- udusił się i pękł.

 

W czasie trwania przedstawienia przedszkolaki naprawiały zepsute buciki, wypychały owieczkę siarką, a najodważniejsi próbowali nauczyć się tańczyć  Krakowiaka w charakterystycznych strojach krakowskich. 

Znalezione obrazy dla zapytania smok wawelski  obrazki animowane

Czary, mary… Spotkanie w przedszkolu z iluzjonistą

 

Dzieci bardzo chętnie przenoszą się w świat baśni, czarów i magii. Taką właśnie okazję miały nasze przedszkolaki  9 kwietnia podczas wizyty w przedszkolu iluzjonisty .

 Magik wprowadził wszystkich w wspaniały humor. Dzieci z dużym zaangażowaniem obserwowały każdy ruch iluzjonisty, aby nauczyć się przynajmniej  jednej sztuczki.

Całe spotkanie okazało się niespotykanym widowiskiem, ponieważ wymagało od najmłodszych koncentracji uwagi i spostrzegawczości.

Jak to możliwe, aby balon nie pękł przekuty ostrą wykałaczką?

 Czy można pokroić banana bez użycia noża?

 

 Na te pytanie wciąż szukamy odpowiedzi... 

 

 

Witaj WIOSENKO!!!, czyli uroczyste Powitanie Wiosny oraz Warsztaty Wielkanocne z Rodzicami

 

21 marca dzieci z  Przedszkola Kubuś świętowały Pierwszy Dzień Wiosny, który był równocześnie połączony z Wielkanocnymi Warsztatami  dla rodziców.

Aby podkreślić charakter tego dnia, przedszkolaki przyszły ubrane na zielono.

Uroczystość Powitania Wiosny rozpoczęła się  konkursami, grami i zabawami związanymi z tematyką. Później, dzieci miały okazję poznać tradycje oraz zwyczaje wielkanocne.

Na zakończenie naszej wspólnej zabawy, dzieci wraz z rodzicami robiły świąteczne stroiki wielkanocne.

 Panowała miła i wesoła atmosfera. 

 

Znalezione obrazy dla zapytania wiosna obrazki animowane

 

Wiosenne ciasteczka francuskie robią Tygryski

 

Dnia 11 kwietnia dzieci z grupy Tygryski uczyły się piec francuskie ciasteczka.

Ten dzień był wyjątkowy, ponieważ dzieci chociaż przez chwilę mogły stać się prawdziwym kucharzem-cukiernikiem.

 

 Panowała miła atmosfera, a w powietrzu unosił się piękny zapach naszych wypieków. Na koniec odbyła się degustacja wiosennych ciasteczek.

 

 

Wycieczka do SALI DOŚWIADCZANIA ŚWIATA W KRAKOWIE

 

Wszystkie dzieci z naszego przedszkola wraz z ciociami  22 kwietnia 2018r. pojechały przejęte na wycieczkę do Sali Doświadczania Świata w Krakowie . Cieszyliśmy się bardzo na ten wyjazd. Na miejscu  pani animatorka przywitała wszystkich serdecznie i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Reagowaliśmy na sygnały dźwiękowe podczas zabawy w basenie, wyszukiwaliśmy różne przedmioty, masowaliśmy nasze ciała i stopy. Następnie spacerowaliśmy po grającej planszy, wykrzykiwaliśmy nasze imiona oddające echo, tańczyliśmy do rytmu muzyki .

Ten wyjazd dostarczył nam wiele wrażeń i dużo radości.

 

 To była naprawdę pełna niespodzianek wycieczka.

 

 

 

Warsztaty przyrodnicze ,,Polska oczami przyrodnika''

 

Tym razem warsztaty przyrodnicze dotyczyły bezpośrednio naszego kraju- Polski.

 Na wstępnie ciocia Ania przypomniała naszym przedszkolakom jak wygląda flaga oraz godło naszego kraju, gdzie znajduje się Morze Bałtyckie oraz góry.

Warsztaty były przede wszystkim okazją do bliższego przyjrzenia się polskiej faunie.

Przedszkolaki dowiedziały się jakie zwierzęta żyją w poszczególnych rejonach naszego kraju oraz jak dokładnie wyglądają.

Dzieci   nauczyły się  także rozpoznawać niektóre zwierzęta   po śladach - niczym prawdziwi tropiciele! :).

 Sówki oraz Tygryski poznały także najważniejsze parki krajobrazowe Polski oraz zaznajomiły się z terminem zagrożonego gatunku.

 

 Na zakończenie spotkania każdy mógł poobserwować otaczający świat przez prawdziwą lornetkę.

 

 

 Wielkanocne Śniadanie

 

27 marca wystrojone Kubusiowe Przedszkolaki rozpoczęły dzień od wspólnego wielkanocnego śniadania przy pięknie udekorowanym stole.

Nie mogło zabraknąć tradycyjnych pokarmów: jajeczka, szynki, chlebka oraz babeczki.

 Śniadanko zostało zjedzone z apetytem! 

 Podobny obraz

 

 

Uczymy się udzielać pierwszej pomocy medycznej.

Z Panem RATOWNIKIEM obchodzimy  DZIEŃ RATOWNIKA

 

26 luty 2018 to był szczególny dzień w Kubusiowym Przedszkolu,  ponieważ  Ciocia Mariola zaprosiła do nas   PANA  RATOWNIKA  z Pogotowia Ratunkowego w Limanowej.

 W tym dniu dzieci miały okazję poznać zawód ratownika medycznego, a także dowiedzieć się,  jak należy udzielać pierwszej pomocy medycznej. Zdobyte umiejętności dzieci mogły sprawdzić na prawdziwym manekinie. Wszyscy poznali także numery alarmowe, na które należy dzwonić w sytuacji zagrożenia życia.

 Panowała miła i spokojna atmosfera.

W tym dniu  każdy przedszkolak zamienił  się  w  SUPER  RATOWNIKA  ubranego w zaczarowaną pelerynę.

 Na  koniec  zajęć z RATOWNIKIEM  każdy uczestnik   otrzymał  medal  za wspólną naukę i zabawę oraz  zapozował do wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

 

Dziękujemy Ciociu Mariolu za zorganizowanie spotkania z tak niezwykłym gościem!!!

 

 

Teatr Sztuka z Krakowa z przedstawia dla naszych przedszkolaków baśń Andersena  pt. „KRÓLOWA ŚNIEGU

Trudno wyobrazić sobie świat bez baśni Andersena. To między innymi dzięki nim dzieci poznają świat wartości, uczą się dobra i bezpiecznie obcują ze złem, a dorośli mogą odbyć sentymentalną podróż do czasu własnego dzieciństwa”

Gdzie jest Kaj? Zaginął chłopiec .  Ktoś widział go beztrosko bawiącego się na śniegu, ktoś inny w saniach KRÓLOWEJ ŚNIEGU  o lodowato zimnym, nieprzystępnym spojrzeniu. Może to ona uprowadziła go w nieznanym kierunku?

15 lutego 2018r. KUBUSIOWE przedszkolaki poznały niezwykłą historię chłopca o imieniu Kaj i dziewczynki o imieniu Gerda.

W całym KUBUSIU „ zrobiło się zimno i mroźno”, kiedy do sali Tygrysków weszła KRÓLOWA ŚNIEGU.

 

Uczycie to trwało, aż do zakończenia przedstawienia.

 

Podobny obraz

 

 

MIAUU, MIAUU …! Nasze przedszkolaki obchodzą  DZIEŃ KOTKA

 

Wszystkie  przedszkolaki kochają zwierzątka. Szczególne miejsce w ich serduszkach zajmują kotki.  Dlatego 16 lutego 2018 dzieci wraz z Ciociami postanowiły uczcić to znane wszystkim zwierzątko organizując z tej okazji DZIEŃ KOTA.

Każdy przedszkolak już od samego ranka przebrał się w czarną bluzeczkę, czarne geterki , założył na głowę opaskę z uszkami, aby  jak najbardziej upodobnić się do solenizanta tego wyjątkowego dnia-KOTKA.

 Ciocie – KOTKI z tej okazji przygotowały  tańce  i  piosenki . Następnie   zaprosiły wszystkie małe kotki na  przyjęcie, na którym były "kocie przysmaki".

 

Na pamiątkę tego dnia  wszystkie dzieci wykonywały swojego kotka, którego mogły zabrać ze sobą do domu.

Znalezione obrazy dla zapytania kotek obrazki

 

ZDROWE ZĘBY MALUSZKA, czyli podstawowa higiena jamy ustnej. Zajęcia edukacyjne

 

„Wiek przedszkolny to czas w życiu dziecka, w którym kształtują się przyzwyczajenia i nawyki mające ogromny wpływ na jego późniejsze życie

 Przedszkole ma ogromny wpływ na kształtowanie się tych postaw. Dlatego w naszym przedszkolu dzieci  wzbogacają wiedzę  z zakresu zdrowia i higieny jamy ustnej. Mają także umożliwi ość  nabycia określonych umiejętności, przyswojenie prawidłowych przyzwyczajeń i nawyków higienicznych oraz zdrowotnych.  Każde dziecko wie, że po posiłku należy umyć ząbki. Nasze „  Tygryski” i „Sówki” codziennie szczotkują ząbki pod bacznym „ okiem” naszych Cioć.

 Organizując zajęcia edukacyjne staramy się wybierać   takie  treści, umiejętności, sytuacji dydaktycznych i wychowawczych, które wpłyną na kształtowanie przyzwyczajeń higienicznych w przyszłości.

Znalezione obrazy dla zapytania obrazki animowane dbamy o zęby.

 

RYCERZE I KSIĘŻNICZNI – bal przedszkolaków

 

Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe.

 Bal dla przedszkolaków to na prawdę niezwykły dzień bo wyczekiwany przez wiele tygodni, jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było w ,,Kubusiu'' dokładnie 7 lutego

Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za  bohaterów znanych bajek, w salach przedszkolnych można było spotkać wróżki, królewny, tygryski, pszczółkę, kotka, królów, strażaków, Spider-Mana, Batmana... Nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci.

 Wystrój sali wprowadzał  w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość pozowania do zdjęć indywidualnych z zaproszonym gościem  Tygryskiem ze Stumilowego Lasu. Następnie wszyscy uczestnicy balu  wyruszyli na parkiet, aby przy dźwiękach skocznej muzyki i ulubionych utworach pobawić się ze sobą, a także z ciociami i rodzicami.

 Bal karnawałowy zakończył się poczęstunkiem, a skoro był to akurat Tłusty Czwartek, wszyscy zajadali pyszne pączki.

 Dziękujemy dzieciom i rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów. 

Kolejny bal karnawałowy już za rok ;)

 

 

 Znalezione obrazy dla zapytania obrazki bal karnawałowy animowane

       KOCHAMY WAS – DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

      Jak co roku w naszym przedszkolu zorganizowana została uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W  dniu 23 stycznia 2018r. dzieci z grupy „Tygryski” zaprosiły do przedszkola swoje kochane Babcie i Dziadków, aby uczcić ich święto. Przedszkolaki przygotowały dla dostojnych gości  specjalny program artystyczny : recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły.

      Niejednej Babci i Dziadkowi  łezka kręciła się w oku. Później wszyscy wspólnie zatańczyli walca.

       To był naprawdę wyjątkowy dzień. Po występach dzieci wręczyły swoim kochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie przez siebie zrobione upominki  i laurki. A na koniec zaproszono wszystkich na smaczny  poczęstunek.  

  Znalezione obrazy dla zapytania babcia i dziadek obrazki animowane

 BABECZKI  DLA  BABCI  I  DZIADKA – WARSZTATY  KULINARNE

 

      Dnia  22 stycznia  2018r. w całym przedszkolu "Kubuś" słodko  pachniało wypiekami, ponieważ przedszkolaki wraz z ciociami postanowiły upiec pyszne babeczki na uroczystość  z okazji  DNIA BABCI I DZIADKA. Już od  rana trwały  przygotowania do mających się odbyć  warsztatów kulinarnych. Dzieci robiły czapki „kucharsie” a ciocie przygotowywały produkty potrzebne do wykonania babeczek .

      Każdy mógł się poczuć się  jak prawdziwy mistrz wypieków.  Po połączeniu wszystkich składników mali kucharze nalewali ciasto do kolorowych foremek. Następnie ciocie przygotowane na blaszce babeczki włożyły do rozgrzanego piekarnika. Z niecierpliwością wszyscy czekali na to, aż dzwonek znajdujący się w urządzeniu zasygnalizuje koniec pieczenia.

      Na koniec dzieci przyozdobiły czekoladą wypieki i przygotowały dla zaproszonych gości.

SMACZNEGO!

 

Znalezione obrazy dla zapytania babeczki obrazki animowane

 

        08.01.2018 warsztaty przyrodnicze ,,Centrum dowodzenia- mózg''

 

W tym dniu Sówki oraz Tygryski dowiedziały się, gdzie znajduje się mózg w naszym ciele oraz za co jest odpowiedzialny. Przedszkolaki poznały   układ  nerwowy oraz odtwarzały za pomocą zabawy              Iskierka” sieć neuronów, które przekazują w ciele prawdziwe impulsy nerwowe.

Na zajęciach dzieci miały okazję przymierzyć specjalnie uszytą kolorową czapkę imitującą ludzki mózg, którą  później musiały  odpowiednio odtworzyć na papierze, pamiętając o zachowaniu właściwych  kolorów.

Największą frajdą dla wszystkich okazało się jednak samodzielne przeprowadzanie obserwacji mikroskopowych.

 Znalezione obrazy dla zapytania mózg obrazki animowane

 

         Dzień Niedźwiadka Polarnego

 

28 grudnia 2017r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień Niedźwiadka Polarnego.

W tym dniu przedszkolaki poznawały tajemnice misia polarnego. Dowiedziały się jakimi ciekawymi zwierzętami są niedźwiedzie polarne, skąd pochodzą oraz, że pomimo pięknego wyglądu są groźne i niebezpieczne.

Poznając niedźwiedzie polarne przedszkolaki poznały  także inne zwierzęta zamieszkujące krainę wiecznej zimy.

 Na zakończenie przygody z misiem wykonały „misiowe” opaski na główki, które później mogły na pamiątkę wziąć do domu.

Znalezione obrazy dla zapytania polarny miś obrazki animowane

 

 

Wyróżnienie w międzyprzedszkolnym konkursie plastycznym

„TRADYCYJNA CHOINKA BOŻONARODZENIOWA”

 

Dzieci z grupy „Tygryski” wraz z wychowawcą grupy Ciocią Mariolą wzięły udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Przedszkole Publiczne Parafii Chrystusa Króla w Krakowie.

Przedszkolaki z pomocą Cioci  wykonały dużą, piękną i tradycyjną choinkę bożonarodzeniową. Jako materiał podstawowy do wykonania pracy posłużył głównie papier.

Komisji konkursowej bardzo podobała się praca dzieci z naszego przedszkola, dlatego przyznano nam wyróżnienie oraz obdarowano atrakcyjnymi nagrodami.

 

Wszystkim dzieciom z grupy „Tygryski” oraz Cioci Marioli serdecznie gratulujemy pomysłowości i zaangażowania! 

 

Wigilia w przedszkolu

  

Czas oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu zakończyła wspólna Wigilia - 20 grudnia 2017, kiedy to dzieci i wszyscy pracownicy przedszkola usiedli przy świątecznie udekorowanym stole wigilijnym.

Pięknym momentem było dzielenie się opłatkiem, składanie sobie życzeń i wspólne śpiewanie tradycyjnych  kolęd.

Dzieci kosztowały potrawy wigilijne: czerwony barszczyk, rybę, pierogi z kapustą i grzybami.

Cała uroczystość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, wywołując radość i uśmiech na twarzach dzieci.

 

Takie podniosłe chwile nie tylko zaznajamiają  dzieci z  tradycją Świąt Bożego Narodzenia ale także  ze zwyczajami  związanymi z tymi świętami.  Wzmacniają również  bliskie i serdeczne relacje.

 

Znalezione obrazy dla zapytania opłatek wigilijny obrazki animowane

"Narodziło się Boże Dziecię" - "Jasełka"

w wykonaniu naszych  przedszkolaków  i  maluszków ze Żłobka Kubuś

 

        W tym roku szkolnym nasze przedszkolaki wspólnie z najstarszymi maluszkami  ze Żłobka Kubuś  przygotowały niespodziankę dla swoich bliskich i zaprezentowały  wraz z Ciociami przedstawienie opowiadajace o narodzinach Jezusa - "Jasełka".  

           Ciocie razem  z dziećmi  oraz rodzicami przygotowały różnorodne stroje i dekoracje.

            Przedszkolaki  nauczyły  się pięknie  wyznaczonych ról oraz tradycyjnych kolęd.

            Na jasełkowe spotkanie  zaproszono najbliższych członków rodzin naszych podopiecznych.

            Piękna scenografia i kolorowe stroje sprawiły, że  zaproszeni goście z zainteresowaniem słuchali małych aktorów.

            Jasełkowa szopka miała tradycyjną obsadę: Maryja, św. Józef, malutkie dzieciątko Jezus, aniołowie, trzej królowie i pastuszkowie.

             Cały występ prezentował się zdumiewająco, co wywołało wzruszenie na twarzach zaproszonych gości.

Po przedstawieniu Pani Dyrektor złożyła wszystkim zebranym świąteczne życzenia  oraz zaprosiła na wigilijny poczęstunek : barszczyk i paszteciki.

            Dziękujemy wszystkim za przybycie na to wydarzenie, gdyż bez wątpienia wystawione "Jasełka", wprawiły wszystkich w wyjątkową atmosferę Świąt Bożego Narodzenia, o którym przez cały następny rok, będą nam przypominały pamiątkowe zdjęcia.

 Znalezione obrazy dla zapytania szopka obrazki animowane

 

 Świąteczne inspiracje ! – warsztaty artystyczne  „Aniołki”

W miesiącu grudniu w naszym przedszkolu wszystkie dzieci wraz z Ciociami uczestniczyły w warsztatach artystycznych. Dzieci tworzyły postać aniołka, symbol dobroci i niewinności.

Aniołki przedszkolaki formowały  z masy solnej a następnie przekazywały Cioci Kasi  do wypieku.

Po wysuszeniu malowały   je farbami. Do dekoracji wykorzystywały  różnorodne materiały: kolorową krepinę, koronki, włóczkę, cekiny, sznurek i szczyptę wyobraźni.

Wszystkie wykonane przez „maluszki”  aniołki były piękne i  pełne blasku, które na Święta dzieci wzięły ze sobą do domu.

Znalezione obrazy dla zapytania aniołek obrazki animowane

 

 Warsztaty Rodzinne – „ Świąteczna ozdoba”

Aby poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia 12 grudnia 2017r. dzieci wraz ze swoimi rodzicami  uczestniczyły w przedszkolu  w warsztatach ozdób świątecznych  , na których  wykonały  choineczki  z papieru przyozdobione : cekinami, brokatem oraz innymi elementami dekoracyjnymi.

Wspólne wykonanie ozdób świątecznych  było wspaniałą  okazja do świetnej zabawy i spędzania czasu w rodzinnym gronie oraz niezwykła lekcja kreatywności i zdolności manualnych.

Następnie wszystkie prace wyeksponowano na korytarzu przedszkolnym, aby  każdy mógł je zobaczyć. W okresie świątecznym były piękną dekoracją  przedszkolnego wnętrza.

Podobny obraz


Niezwykły gość w przedszkolu – Św. Mikołaj

 

04 grudnia 2017 r. był długo wyczekiwanym dniem dla wszystkich naszych przedszkolaków.

 Odwiedził nas teatrzyk SZTUKA z Krakowa    z przedstawieniem pt.  „ Zimowa opowieść”.

 Jednak najważniejsza chwila nastąpiła dopiero po spektaklu. Nasze przedszkole odwiedził  Święty Mikołaj.

Niezwykły gość rozmawiał z dziećmi, zadawał pytania i zagadki a potem wręczył wszystkim prezenty.

To był niezapomniany dzień dla nas wszystkich.

 

Dziękujemy Św. Mikołaju!. Do zobaczenia za rok! 

 

                                   

DZIEŃ GÓRNIKA – CZYLI BARBÓRKOWE SPOTKANIE   Z PRZEDSZKOLAKAMI

 

     Przedszkole „Kubuś” uczestniczyło  w projekcie „ Barbórkowe spotkania z górnikiem” realizowanym przez Kopalnie Soli „Wieliczka”, dlatego dnia  6 grudnia 2017r. o godz. 11.00. do naszego przedszkola przybył   GÓRNIK w uroczystym galowym mundurze

    Dzieci poprzez aktywne spotkanie z górnikiem  miały  okazję do zapoznania się ze środowiskiem lokalnym, dziedzictwem kulturalnym regionu, z którego pochodzą, legendami, historią kopalni, charakterystyką pracy górników dawniej i dzisiaj.

    Poprzez zabawy, legendy oraz rozwiązywanie zagadek, maluszki  mogły przenieść się na chwilę do tajemniczego świata kopalni.

 

 Andrzejkowy wyjazd do Anikina w Krakowie

 

      W dniu 22.11.2017 wszystkie przedszkolaki wraz z ciociami pojechały  na  wycieczkę do sali zabaw  „Anikino” w Krakowie, gdzie na dzieci czekało mnóstwo atrakcji .

    Ten dzień dla wszystkich  był pełen wrażeń i niespodzianek. Każdy mógł wybrać coś ciekawego dla siebie.

    Dzieci uczestniczyły w : malowaniu twarzy, bawiły się w  basenach  z kulkami, zjeżdżały na zjeżdżalniach  oraz aby tradycji „stało się zadość” lały  wosk przez  czarodziejski klucz i wróżyły z niego.  Panowała miła i wesoła atmosfera. 

    Po wspaniałej zabawie wszyscy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wrócili do przedszkola.